| Upload Date | December 06 2025 09:24 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad Air 11-inch (7th generation) |
| Model ID | iPad15,3 |
| Motherboard | J607AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3126 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3080
442.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3085
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3205
65.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3113
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2837
38.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3934
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2851
228.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2876
89.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2544
76.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2794
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3599
112.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3819
293.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3503
102.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3923
38.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2551
2.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3147
99.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12061 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9777
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12930
77.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13672
279.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13335
307.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13822
187.6 images/sec |
|
|
Clang
|
18804
92.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3702
296.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14917
462.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9732
291.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11809
48.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16108
501.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12598
968.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14394
422.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12101
120.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13999
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13419
424.9 Kpixels/sec |