| Upload Date | December 06 2025 08:51 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Honor Magic7 Pro |
| Model ID | HONOR PTP-AN10 |
| Motherboard | PTP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8750 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3060 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2575
369.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2387
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3382
69.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3210
74.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3107
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3841
18.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2576
206.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2972
92.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3428
102.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2753
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3098
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3264
251.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3652
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3537
35.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2783
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2978
94.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8999 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6059
870.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9880
59.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10570
216.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11390
262.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10823
146.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14833
73.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2798
224.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12035
372.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6686
200.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7744
32.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10672
332.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9280
713.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9885
290.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8222
81.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12689
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10696
338.7 Kpixels/sec |