| Upload Date | December 06 2025 07:39 AM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2597 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2668
383.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2746
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2747
56.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2556
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2324
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3352
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2338
187.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2385
73.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2119
63.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2085
8.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2997
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3049
234.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2782
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3309
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2130
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2559
81.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6498 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5829
837.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8117
48.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7558
154.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6643
153.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6904
93.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9204
45.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2651
212.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7138
221.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5073
151.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5722
23.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8796
273.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6750
519.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6962
204.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7291
72.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6745
6.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7018
222.2 Kpixels/sec |