| Upload Date | December 06 2025 07:15 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy A56 |
| Model ID | samsung SM-A566B |
| Motherboard | s5e8855 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.25 GB |
| Single-Core Score | 1331 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1121
161.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1209
7.28 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1689
34.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1662
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1390
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1638
8.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1328
106.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1373
42.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1263
37.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1176
4.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1593
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
884
68.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1379
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1068
10.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1144
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1433
45.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3673 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2142
307.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3526
21.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4592
94.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5537
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4538
61.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4846
23.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1552
124.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5670
175.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2446
73.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3705
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5029
156.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2382
183.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4041
118.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2940
29.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5169
5.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5031
159.3 Kpixels/sec |