| Upload Date | December 06 2025 06:57 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 13-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,6 |
| Motherboard | J721AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.06 GB |
| Single-Core Score | 3901 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3439
493.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3488
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3762
77.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4002
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3639
49.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4425
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3454
276.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3305
102.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5838
174.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3834
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4040
125.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4533
348.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4264
125.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4713
46.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3049
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3571
113.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15306 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11399
1.60 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15698
94.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17275
353.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17357
400.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18782
254.9 images/sec |
|
|
Clang
|
24060
118.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4515
361.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18984
588.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14281
427.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15109
62.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19657
611.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14466
1.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17936
526.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16143
160.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18828
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15879
502.8 Kpixels/sec |