| Upload Date | December 06 2025 06:24 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.13 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3548 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3223
462.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3401
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3805
77.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3301
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3224
43.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4204
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3195
255.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2902
89.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5165
154.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3427
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3510
109.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4229
325.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3690
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4131
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2874
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3156
99.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9224 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8378
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10643
64.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10624
217.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9023
208.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9898
134.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12013
59.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3837
307.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9496
294.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9830
294.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8952
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11052
343.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9535
733.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9598
281.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10525
104.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9691
9.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9259
293.2 Kpixels/sec |