| Upload Date | December 06 2025 06:02 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1546 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1413
202.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1409
8.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1985
40.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1877
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1517
20.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1923
9.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1522
121.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1589
49.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1491
44.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1318
5.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1818
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1279
98.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1548
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1214
12.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1226
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1594
50.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6048 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3945
566.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6323
38.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9351
191.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8565
197.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7614
103.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7814
38.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1576
126.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8948
277.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4475
133.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5702
23.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8660
269.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4724
363.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6517
191.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5326
52.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7670
7.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8120
257.1 Kpixels/sec |