| Upload Date | December 06 2025 05:54 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B450-F GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4444 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3548 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1768 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2110
303.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1952
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1698
34.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1791
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1601
21.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1775
8.74 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1435
114.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1807
56.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
956
28.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2457
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2424
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1885
144.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1790
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2122
21.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1728
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1874
59.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9556 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5036
723.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13657
82.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7618
155.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11993
276.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13472
182.8 images/sec |
|
|
Clang
|
21177
104.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1803
144.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20596
638.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4246
127.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9598
39.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11138
346.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13674
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10742
315.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6327
62.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24942
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10089
319.4 Kpixels/sec |