| Upload Date | December 06 2025 04:46 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3126 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2479
356.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2579
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2900
59.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2745
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2873
39.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3597
17.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2794
223.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2753
85.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5095
152.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3234
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3460
107.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3746
288.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3521
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3922
38.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2691
2.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2987
94.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8505 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6734
967.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9354
56.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9261
189.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8704
200.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9657
131.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11269
55.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3511
281.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9187
284.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9577
286.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8846
36.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10659
331.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8428
648.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9425
276.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9172
91.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8601
8.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8526
269.9 Kpixels/sec |