| Upload Date | December 06 2025 04:33 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad Air 11-inch (7th generation) |
| Model ID | iPad15,3 |
| Motherboard | J607AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3093 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3023
434.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2993
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3160
64.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3065
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2775
37.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3826
18.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2838
227.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2847
88.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2542
76.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2774
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3608
112.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3785
291.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3517
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3990
39.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2537
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3125
98.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12101 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9750
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13534
81.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13345
273.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13960
321.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13598
184.5 images/sec |
|
|
Clang
|
18687
92.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3695
295.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14936
462.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9483
283.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11899
49.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16264
506.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12551
965.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14593
428.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12459
123.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13842
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13407
424.5 Kpixels/sec |