| Upload Date | December 06 2025 04:05 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | HP HP Z2 Tower G9 Workstation Desktop PC |
| Motherboard | HP 895C |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4388 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2656 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2534
364.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2403
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2657
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2614
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2561
34.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2601
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2664
213.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2577
79.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2545
76.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3304
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3024
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2476
190.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2590
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3006
29.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2522
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2910
92.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15570 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8020
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19075
114.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17680
362.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16399
378.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21725
294.8 images/sec |
|
|
Clang
|
28282
139.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3406
272.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27821
862.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9063
271.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15923
65.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21557
670.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16795
1.29 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15583
457.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12803
127.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34868
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18388
582.2 Kpixels/sec |