| Upload Date | December 06 2025 04:01 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Air 11-inch (7th generation) |
| Model ID | iPad15,3 |
| Motherboard | J607AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3117 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3046
437.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3070
18.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3215
65.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3109
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2817
38.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3912
19.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2819
225.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2874
89.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2527
75.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2792
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3610
112.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3798
292.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3508
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3953
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2529
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3160
100.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9722
1.36 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13248
79.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13593
278.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13534
312.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13910
188.8 images/sec |
|
|
Clang
|
18745
92.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3652
292.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14863
460.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9718
290.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11866
49.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16167
503.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12532
963.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14615
428.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12624
125.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14025
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13523
428.2 Kpixels/sec |