| Upload Date | December 06 2025 03:48 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus PLK110 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.80 GB |
| Single-Core Score | 3630 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2945
422.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2914
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3887
79.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3691
85.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3561
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4375
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2879
230.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3225
99.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5731
171.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3364
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3841
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3699
284.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4090
120.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4324
42.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3018
2.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3596
113.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10286 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6782
974.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10761
64.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11644
238.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11855
273.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12283
166.7 images/sec |
|
|
Clang
|
15739
77.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3494
279.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11008
341.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11085
331.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9371
38.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13872
431.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10414
800.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11062
324.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10463
103.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12992
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11298
357.7 Kpixels/sec |