| Upload Date | December 06 2025 03:11 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 3581 |
| Motherboard | Dell Inc. 0V8YXF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13800H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2587 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2415
346.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2293
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2306
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2511
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2528
34.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2560
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2611
209.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2574
79.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2600
77.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3345
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3211
99.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2332
179.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2488
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3132
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2503
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2673
84.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12969 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8882
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15574
93.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16018
327.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18215
420.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15916
216.0 images/sec |
|
|
Clang
|
20334
100.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3230
258.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20301
629.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7710
230.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12561
52.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19109
594.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12173
935.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12004
352.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10850
107.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22837
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13634
431.7 Kpixels/sec |