| Upload Date | December 06 2025 03:00 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR DNP-NX9 |
| Model ID | HONOR DNP-NX9 |
| Motherboard | DNP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.00 GB |
| Single-Core Score | 2051 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1848
265.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1956
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2587
53.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2399
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1886
25.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2642
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1898
152.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1923
59.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2080
62.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1831
7.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2378
74.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1893
145.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2022
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1883
18.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1564
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2075
65.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5868 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4483
643.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6906
41.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8297
169.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7787
179.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6735
91.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7439
36.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1969
157.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7565
234.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4415
132.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4920
20.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7624
237.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4907
377.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6447
189.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5305
52.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7174
6.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7352
232.8 Kpixels/sec |