| Upload Date | December 06 2025 02:35 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo iQOO 15 |
| Model ID | vivo V2505A |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.87 GB |
| Single-Core Score | 3531 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2815
404.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2843
17.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3838
78.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3976
91.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3492
47.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4140
20.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2843
227.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3087
95.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5601
167.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3185
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3716
115.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3600
276.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3879
113.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3966
39.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2967
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3429
108.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10411 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7071
1015.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10709
64.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12049
246.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12119
279.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12443
168.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15017
74.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3364
269.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12698
393.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11382
340.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9507
39.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14227
442.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10493
806.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10903
319.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9354
92.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13830
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11110
351.8 Kpixels/sec |