| Upload Date | December 06 2025 02:26 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2260 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2302
330.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2336
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2332
47.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2329
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1985
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2956
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2082
166.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2148
66.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1772
53.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1908
7.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2642
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2796
215.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2391
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2600
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1913
1.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2146
67.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5551 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5040
723.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7498
45.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6005
122.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6001
138.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5549
75.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8002
39.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2362
189.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6365
197.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3958
118.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5090
21.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7584
236.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6027
463.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6024
176.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5319
52.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6251
6.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5618
177.9 Kpixels/sec |