| Upload Date | December 06 2025 01:23 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83HU |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Kiegyenslyozott |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7735HS |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4538 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2016 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2082
299.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1810
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1989
40.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2022
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1868
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2024
9.97 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1972
157.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2119
65.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1104
33.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2794
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2821
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1971
151.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2406
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2494
24.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1908
1.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2190
69.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7047 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5734
823.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8433
50.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7175
146.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7384
170.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8018
108.8 images/sec |
|
|
Clang
|
7960
39.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2559
204.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9687
300.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3405
101.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8800
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11176
347.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7579
582.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8225
241.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7619
75.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10650
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8919
282.4 Kpixels/sec |