| Upload Date | December 06 2025 01:14 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Plus |
| Model ID | samsung SM-S916U |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.91 GB |
| Single-Core Score | 1815 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1522
218.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1499
9.03 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2220
45.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2031
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1794
24.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2192
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1743
139.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1799
55.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2013
60.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1814
7.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2041
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1546
118.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1840
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1767
17.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1410
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1923
60.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4788 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3767
540.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3902
23.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5592
114.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5908
136.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5065
68.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6908
34.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2115
169.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6774
209.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4021
120.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4360
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6977
217.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4030
309.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5266
154.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3751
37.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6184
5.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5940
188.1 Kpixels/sec |