| Upload Date | December 06 2025 12:45 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo iQOO 15 |
| Model ID | vivo V2505A |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.87 GB |
| Single-Core Score | 3654 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3010
432.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2946
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3820
78.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3711
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3580
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4338
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3031
242.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3217
99.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5782
173.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3391
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3861
120.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3824
294.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4056
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4203
41.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3032
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3634
115.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11216 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7744
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11989
72.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12980
265.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12645
291.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13979
189.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16755
82.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3635
291.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13772
426.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11106
332.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9719
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15058
468.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11460
881.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12103
355.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10209
101.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14792
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12042
381.3 Kpixels/sec |