| Upload Date | December 05 2025 11:26 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 13-ap0xxx |
| Motherboard | HP 8514 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8565U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 11 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4586 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.71 GB |
| Transfer Rate | 2384 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 949 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
902
129.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
980
5.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1156
23.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
998
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
823
11.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1002
4.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
885
70.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1069
33.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
449
13.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1377
5.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1345
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
750
57.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1021
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1147
11.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
881
852.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1074
34.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2868 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1679
241.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3429
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3411
69.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3393
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2862
38.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4008
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1147
91.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4447
137.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1325
39.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3785
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4910
152.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2633
202.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3393
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3390
33.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3932
3.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2773
87.8 Kpixels/sec |