| Upload Date | December 05 2025 10:49 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M S2H V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M S2H V2 |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4801 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2164 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2196
315.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2018
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2173
44.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2141
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1999
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2190
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2164
173.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2234
69.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1154
34.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2919
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2775
86.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2451
188.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2536
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2587
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2025
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2397
75.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10199 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6413
921.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14006
84.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7784
159.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12969
299.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13214
179.3 images/sec |
|
|
Clang
|
23783
117.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2598
208.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23625
732.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4552
136.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5864
24.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11022
343.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14619
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10478
307.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6418
63.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30538
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10626
336.4 Kpixels/sec |