| Upload Date | December 05 2025 09:53 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 2.61 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3928 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3418
490.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3382
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4015
82.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3644
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3712
50.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4465
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3582
286.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3372
104.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5961
178.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3955
16.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4167
129.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4625
355.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4508
132.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4429
43.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3083
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3546
112.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21179 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16100
2.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19897
119.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25664
525.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21710
500.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27214
369.3 images/sec |
|
|
Clang
|
33083
162.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4809
385.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26938
834.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
23508
703.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20447
84.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27434
853.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20327
1.56 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28614
839.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20756
205.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25437
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24929
789.3 Kpixels/sec |