| Upload Date | December 05 2025 09:52 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 2058 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1871
268.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1813
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2521
51.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2393
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1958
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2535
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1831
146.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2024
62.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2146
64.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1933
8.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2338
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1779
136.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2126
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2009
19.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1569
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2168
68.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6337 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4347
624.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6307
38.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9267
189.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8888
205.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7684
104.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7193
35.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2020
161.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9134
283.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5039
150.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5578
23.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8061
250.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4914
377.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7245
212.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5784
57.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8025
7.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9158
290.0 Kpixels/sec |