| Upload Date | December 05 2025 09:52 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.79 GB |
| Single-Core Score | 3693 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3052
438.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2946
17.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3909
80.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3755
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3593
48.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4425
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3053
244.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3273
101.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5763
172.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3499
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3894
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3899
299.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4133
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4105
40.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3064
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3687
116.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10474 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7029
1009.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12174
73.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11561
236.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12633
291.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12571
170.6 images/sec |
|
|
Clang
|
17154
84.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3575
286.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14130
437.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8391
251.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7863
32.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12476
388.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11598
891.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10741
315.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10787
107.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15010
14.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10530
333.4 Kpixels/sec |