| Upload Date | December 05 2025 09:51 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X509FL_R521FL |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X509FL |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8265U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 1.79 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3888 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.86 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 791 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
798
114.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
814
4.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
763
15.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
853
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
689
9.35 images/sec |
|
|
Clang
|
870
4.28 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
830
66.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
925
28.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
349
10.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1063
4.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1204
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
605
46.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
894
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1024
10.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
728
704.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
866
27.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2255 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1226
176.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3010
18.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2596
53.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3061
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1706
23.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3111
15.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
961
77.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3679
114.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
978
29.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2990
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3567
111.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2198
169.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2551
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2388
23.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3256
3.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2831
89.6 Kpixels/sec |