| Upload Date | December 05 2025 09:42 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B760 Pro RS |
| Motherboard | ASRock B760 Pro RS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2768 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2768
397.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2682
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2665
54.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2639
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2636
35.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2636
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2619
209.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2658
82.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2726
81.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3516
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3213
100.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2708
208.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2678
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3278
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2595
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2874
91.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17774 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10419
1.46 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22710
136.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20982
429.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21181
488.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23704
321.7 images/sec |
|
|
Clang
|
33153
163.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3449
276.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30395
941.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10042
300.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16516
68.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23912
744.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20303
1.56 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16420
481.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14782
146.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
37435
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21467
679.7 Kpixels/sec |