| Upload Date | December 05 2025 09:31 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 30HS000KUS |
| Motherboard | LENOVO 106F |
| Power Plan | Lenovo Default |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 265 |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5286 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2588 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2441
350.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1881
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2716
55.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2541
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2509
34.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2530
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3082
246.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2601
80.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2675
80.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3123
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2750
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2595
199.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2736
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2607
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2364
2.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2728
86.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9465
1.33 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16398
98.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19815
405.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21314
491.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24785
336.4 images/sec |
|
|
Clang
|
34746
171.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3634
291.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33633
1.02 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12529
374.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19928
82.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25219
784.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20557
1.58 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18423
540.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14659
145.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
40487
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22681
718.1 Kpixels/sec |