| Upload Date | December 05 2025 09:29 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 2019 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1860
267.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1859
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2559
52.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2326
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1935
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2457
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1905
152.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1942
60.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2018
60.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1812
7.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2315
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1758
135.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2044
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1933
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1562
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2022
64.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5437 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3977
571.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6098
36.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7770
159.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7748
178.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6108
82.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7253
35.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2195
175.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6792
210.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4342
129.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4498
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7266
226.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3976
305.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5611
164.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5028
49.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6185
5.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6125
193.9 Kpixels/sec |