| Upload Date | December 05 2025 09:13 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2567 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2577
370.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2729
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2724
55.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2512
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2294
31.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3313
16.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2326
186.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2356
73.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2114
63.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2065
8.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2984
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2997
230.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2693
79.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3316
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2122
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2552
80.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6136 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5213
748.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8096
48.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7413
151.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6530
150.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6871
93.2 images/sec |
|
|
Clang
|
9198
45.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2665
213.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7119
220.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3699
110.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5711
23.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8842
275.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6912
531.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7101
208.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4611
45.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6427
6.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6946
219.9 Kpixels/sec |