| Upload Date | December 05 2025 09:10 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2745 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.74 GB |
| Single-Core Score | 3582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2905
417.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2881
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3856
78.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3678
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3515
47.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4348
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2842
227.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3147
97.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5672
169.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3253
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3805
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3791
291.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4039
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4092
40.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2947
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3567
112.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10737 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6708
963.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11735
70.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11040
226.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12585
290.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13652
185.3 images/sec |
|
|
Clang
|
17028
83.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3520
281.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13520
418.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10427
312.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9946
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14352
446.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11405
876.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9661
283.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10691
106.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14492
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12149
384.7 Kpixels/sec |