| Upload Date | December 05 2025 09:03 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D76 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B650M MORTAR WIFI (MS-7D76) |
| Power Plan | Vyven |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5348 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3168
455.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2849
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3341
68.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3140
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3148
42.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3046
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3294
263.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2973
92.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3467
103.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4407
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3723
115.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3552
273.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3633
106.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3494
34.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2705
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3249
102.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14577 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9478
1.33 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15931
96.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13170
269.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15085
347.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19422
263.6 images/sec |
|
|
Clang
|
21910
107.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4304
344.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21677
671.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10082
301.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19206
79.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19693
612.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18777
1.44 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15846
465.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11273
111.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23904
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17057
540.1 Kpixels/sec |