| Upload Date | October 16 2025 12:34 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Honor Magic5 Pro |
| Model ID | HONOR PGT-N19 |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.87 GB |
| Single-Core Score | 1372 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1226
176.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1204
7.26 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1673
34.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1503
34.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1312
17.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1624
8.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1286
103.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1320
40.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1513
45.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1331
5.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1545
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1242
95.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1436
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1351
13.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1026
992.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1424
45.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4511 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3314
475.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5390
32.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6186
126.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6345
146.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5259
71.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6389
31.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1542
123.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5657
175.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4022
120.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3909
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5732
178.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3463
266.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4518
132.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3749
37.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4749
4.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5538
175.4 Kpixels/sec |