| Upload Date | October 15 2025 07:05 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B84 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M PRO-M2 MAX (MS-7B84) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4067 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1576 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1914
274.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1688
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1512
31.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1604
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1436
19.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1624
8.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1317
105.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1623
50.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
851
25.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2159
8.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2042
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1755
134.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1420
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1953
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1550
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1699
53.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7067 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4828
693.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9354
56.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7239
148.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9089
209.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8818
119.7 images/sec |
|
|
Clang
|
11622
57.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1643
131.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11195
346.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3302
98.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8563
35.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9184
285.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8993
691.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7234
212.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5637
55.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12712
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8375
265.2 Kpixels/sec |