| Upload Date | October 14 2025 11:31 PM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OPPO OPD2401 |
| Model ID | OPPO OPD2401 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.16 GB |
| Single-Core Score | 1470 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1161
166.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1248
7.52 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1938
39.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1946
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1481
20.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1855
9.14 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1317
105.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1502
46.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1459
43.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1326
5.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1745
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1261
97.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1517
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1231
12.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1145
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1535
48.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6288 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4640
666.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7205
43.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9338
191.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9365
216.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7614
103.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8202
40.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1548
124.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8647
267.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4920
147.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5741
23.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8487
264.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5060
389.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6627
194.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5538
54.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7680
7.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7963
252.1 Kpixels/sec |