| Upload Date | October 14 2025 11:04 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 3070 |
| Motherboard | Dell Inc. 07WP95 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9500 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 2453416852848640 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1519 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1388
199.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1696
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1765
36.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1697
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1294
17.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1697
8.36 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1470
117.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1430
44.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
732
21.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2202
9.11 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2058
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1405
108.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1544
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1937
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1293
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1785
56.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2916
418.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6664
40.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6078
124.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7469
172.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5663
76.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8326
41.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1858
148.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7369
228.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2695
80.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7983
33.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8168
254.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5541
426.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6472
189.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5431
53.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7563
7.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5581
176.7 Kpixels/sec |