| Upload Date | October 13 2025 11:47 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D48 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO H610M-E DDR4 (MS-7D48) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-12100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4289 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2122 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1882
270.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1956
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2080
42.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2122
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2087
28.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1969
9.70 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2131
170.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2083
64.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2067
61.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2712
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2573
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1795
138.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2099
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2524
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2076
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2355
74.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6791 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3832
550.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7675
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6777
138.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8384
193.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8964
121.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9003
44.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2662
213.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9452
292.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4701
140.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8109
33.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9181
285.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6922
532.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6887
202.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5799
57.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11075
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7532
238.5 Kpixels/sec |