| Upload Date | October 11 2025 03:22 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3712 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3272
469.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3430
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3827
78.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3633
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3436
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4337
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3311
265.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3103
96.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5529
165.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3532
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3708
115.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4532
348.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3901
114.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4364
43.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2921
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3340
105.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9768 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8516
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11230
67.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10863
222.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9927
228.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10591
143.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13095
64.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4005
320.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10080
312.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10685
319.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9151
37.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11653
362.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10384
798.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10808
317.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10455
103.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10332
10.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9704
307.3 Kpixels/sec |