| Upload Date | October 11 2025 06:34 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3725 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3061
439.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2964
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3859
79.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3763
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3598
48.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4409
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3160
253.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3270
101.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5796
173.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3502
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3899
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3924
301.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4202
123.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4490
44.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3064
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3697
117.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11573 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8160
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11547
69.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13043
267.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13828
318.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14127
191.7 images/sec |
|
|
Clang
|
18709
92.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3814
305.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13978
433.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11718
350.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10550
43.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14828
461.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11534
886.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12195
357.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10198
101.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14337
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13003
411.7 Kpixels/sec |