| Upload Date | October 11 2025 12:28 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 8 Pro |
| Model ID | Google Pixel 8 Pro |
| Motherboard | husky |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.70 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.37 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 1771 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1594
228.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1400
8.43 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2115
43.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1992
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1748
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2143
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1614
129.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1813
56.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1967
58.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1623
6.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2050
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1470
113.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1851
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1746
17.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1424
1.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1902
60.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4411 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3154
452.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4638
27.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7040
144.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6731
155.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5124
69.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6047
29.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1278
102.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6116
189.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2964
88.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3696
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6429
200.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3084
237.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4672
137.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4318
42.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5571
5.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5577
176.6 Kpixels/sec |