| Upload Date | October 10 2025 01:15 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP 245 G8 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8908 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 5300U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3885 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3188 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1450 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1582
227.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1455
8.76 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1377
28.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1514
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1399
19.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1452
7.15 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1237
99.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1573
48.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
810
24.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2086
8.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1997
62.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1166
89.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1557
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1785
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1507
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1604
50.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4590 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2562
367.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5026
30.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4298
88.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6035
139.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5618
76.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6332
31.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1486
119.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7655
237.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2223
66.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6165
25.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6921
215.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4549
349.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5270
154.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4171
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8451
8.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5855
185.4 Kpixels/sec |