| Upload Date | October 10 2025 08:25 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HC Technology.,Ltd. HCAR6000-MI2 |
| Motherboard | HC Technology.,Ltd. HCAR6000-MI2 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8845HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2991 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2583 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2646
380.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2220
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2482
50.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2376
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2630
35.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2608
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2437
195.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2443
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2651
79.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3235
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3144
97.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2433
187.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2891
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3045
30.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2244
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2455
77.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9331 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7568
1.06 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12964
78.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11704
239.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14362
331.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15929
216.2 images/sec |
|
|
Clang
|
12208
60.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1404
112.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12422
384.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5086
152.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8540
35.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12533
390.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7516
577.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8697
255.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8486
84.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20508
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12657
400.8 Kpixels/sec |