| Upload Date | October 09 2025 01:15 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professionnel (64-bit) |
| Model | BIOSTAR Group B760MX2-E PRO D4 |
| Motherboard | BIOSTAR Group B760MX2-E PRO D4 |
| Power Plan | Atlas Power Scheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600KF |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2218 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2397
344.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2088
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2307
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2377
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1890
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2169
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2172
173.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2544
78.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1048
31.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2877
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2830
88.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2145
164.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2446
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3010
29.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2344
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2370
75.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11010 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6070
871.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12963
78.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11242
230.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14700
339.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12735
172.8 images/sec |
|
|
Clang
|
22187
109.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3417
273.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22401
694.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4590
137.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12508
51.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11559
359.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15326
1.18 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11317
332.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7863
78.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17615
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13629
431.5 Kpixels/sec |