| Upload Date | October 09 2025 11:47 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3488 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3083
442.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3324
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3683
75.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3499
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3088
41.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4076
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3111
249.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2892
89.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5172
154.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3372
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3447
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4147
318.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3599
105.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4004
39.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2836
2.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3126
99.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8098
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10608
63.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10813
221.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9997
230.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9443
128.2 images/sec |
|
|
Clang
|
12446
61.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3788
303.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9024
279.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10089
301.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9042
37.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10866
338.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9289
714.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10176
298.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10019
99.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9454
9.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8989
284.6 Kpixels/sec |