| Upload Date | October 09 2025 11:26 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2287 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2352
337.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2322
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2315
47.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2321
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2004
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2998
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2117
169.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2184
67.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1859
55.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1954
8.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2792
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2894
222.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2379
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2488
24.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1970
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2120
67.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5246 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4821
692.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6743
40.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5355
109.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5697
131.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5457
74.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7955
39.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2428
194.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6299
195.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3247
97.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5031
20.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6535
203.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5790
445.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5707
167.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4818
47.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6192
5.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5526
175.0 Kpixels/sec |