| Upload Date | October 09 2025 04:06 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2988 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2945
423.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2882
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2950
60.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2911
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2680
36.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3654
18.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2751
220.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2800
86.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2449
73.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2662
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3532
109.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3758
288.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3376
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3803
37.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2531
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3040
96.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6178
887.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9188
55.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8211
168.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8155
188.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8450
114.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10647
52.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3250
260.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8399
260.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5930
177.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6655
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10333
321.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8337
641.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8570
251.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8195
81.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8523
8.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7954
251.8 Kpixels/sec |