| Upload Date | October 08 2025 10:12 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931U1 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 2893 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2349
337.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2253
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2876
58.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3024
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3043
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3549
17.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2655
212.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2679
83.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2972
88.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2696
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2959
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3267
251.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3530
103.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3650
36.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2662
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2923
92.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9731 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7114
1021.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11043
66.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10933
223.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11100
256.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11979
162.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15554
76.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3048
244.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12261
379.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8155
244.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8544
35.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11948
371.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10156
780.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10352
303.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9102
90.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13222
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10883
344.6 Kpixels/sec |