| Upload Date | October 08 2025 06:04 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3000 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2461 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2275
326.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2276
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2428
49.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2428
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2361
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2290
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2399
192.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2368
73.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2395
71.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3143
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2978
92.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2210
169.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2423
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3120
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2313
2.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2663
84.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11518 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5486
787.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13553
81.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11801
241.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15304
352.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15121
205.2 images/sec |
|
|
Clang
|
20018
98.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3132
250.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20629
639.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6758
202.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13256
54.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14614
454.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13499
1.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10737
315.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8641
85.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24055
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12624
399.7 Kpixels/sec |