| User | Squawker |
| Upload Date | October 08 2025 05:05 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP Victus by HP Gaming Laptop 15-fb3xxx |
| Motherboard | HP 8DD0 |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced LowPower 11-v2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8845HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3765 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2714 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2745
394.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2281
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2627
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2432
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2729
37.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2770
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2705
216.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2589
80.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2746
82.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3383
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3350
104.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2629
202.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2979
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3170
31.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2329
2.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2616
82.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13316 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8073
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15289
92.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13112
268.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16881
389.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17228
233.8 images/sec |
|
|
Clang
|
21627
106.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3399
272.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20517
635.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8067
241.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15388
63.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19910
619.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14355
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14591
428.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10805
107.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23598
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15091
477.8 Kpixels/sec |