| Upload Date | October 08 2025 01:11 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1530 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1468
210.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1477
8.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1979
40.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1903
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1539
20.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1863
9.17 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1526
122.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1585
49.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1425
42.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1284
5.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1823
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1235
95.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1227
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1232
12.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1227
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1616
51.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5980 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5032
722.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7384
44.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8746
179.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7994
184.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7438
100.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7616
37.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1590
127.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8657
268.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3876
116.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5056
20.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8639
268.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4537
348.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5758
169.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5239
52.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7297
7.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8605
272.4 Kpixels/sec |